twój koszyk jest pusty

Promocje

Organic Noni sok pakiet

Noni organiczne firmy CaliVita należy do suplementów diety, pochodzące z żywności ekologicznej - bio.Przy produkcji Soku Noni Organic wykorzystuje się naturalne metody, bez sztucznych konserwantów. Organic Noni wzbogacona jest sokiem, aromatem poc...

Cena: 798.00 PLN
Cena klubowa: 600.00 PLN

ALIVE Samo Zdrowie

Wyjątkowy zestaw składników niezbędnych Twojemu organizmowi, by stawić czoła codziennym wyzwaniom, wolnym rodnikom i ogólnie wzmocnić zdrowie już wkrótce może być Twój

Cena: 499.00 PLN

Acai sok z jagód Pakiet

Coraz większe uznanie konsumentów zdobywa żywność ekologiczna (organiczna/bio) przy produkcji, której wykorzystuje się naturalne metody. Organic Acai to 100% ekologiczny sok wytworzony wyłącznie z pysznych jagód acai – bez dodatku innych owoców. J...

Cena: 519.00 PLN
Cena klubowa: 390.00 PLN

Witamina D-w kroplach...

Witamina D w ok. 80% jest syntetyzowana w skórze pod wpływem promieniowania UV, a jedynie 20% jest dostarczane wraz z pokarmem. Jednak w naszej strefie geograficznej ze względu na ograniczoną ilość docierających do ziemi promieni słonecznych coraz...

Cena: 299.00 PLN
Cena klubowa: 225.00 PLN

Zestaw wspomagający...

Sprawdzony zestaw korzystnie działający przy spadku odporności występujący przy grzybicy

Cena: 292.00 PLN
Cena klubowa: 219.00 PLN

Kursy zdrowia

Cholesterol i trójglicerydy we krwi

Cholesterol i trójglicerydy

Cholesterol i trójglicerydy to ryzyko :

 • zawału serca,
 • udaru mózgu,
 • zakrzepów żylnych,
 • problemów z koncentracja,
 • pamięcią,
 • miażdżycą,

Czy jest to ściśle związane ze sposobem odżywiania?

Pogląd ten budzi dziś wśród naukowców ogromne wątpliwości. Cholesterol zawarty w pokarmach wchłaniany jest w niewielkiej ilości. Co się z nim stanie i ile tego tłuszczu produkuje organizm wszystko zależy od organizmu, a przede wszystkim wątroby.

Jeden organizm poradzi sobie z większą dawką tłuszczy inny nie poradzi sobie nawet z małą ilością pochodzącą z chudej szynki. Jedno jest pewne, że jedzenie tłuszczów nasyconych, zwierzęcych pobudza organizm do produkcji cholesterolu i trójglicerydów.

Jeżeli do organizmu dostają się  nienasycone tłuszcze ( pochodzenia roślinnego, oleje) to podczas lekkiego wysiłku "topi się", wystarczy tylko spocić się i organizm radzi sobie bez problemu. Jeżeli dostarczamy tłuszcze zwierzęce, wtedy sam wysiłek fizyczny nie wystarczy. Strumień krwi jakby "dusi się" i wtedy cząsteczki cholesterolu odkładają się na ściankach tętnicy i zwężają prześwit przepływu krwi.

Jakie mamy czynniki podwyższające poziom cholesterolu?

 • siedzący tryb życia,
 • brak aktywności fizycznej,
 • nadwaga,
 • palenie papierosów,
 • skłonności genetyczne,
 • brak profilaktyki i badań w ocenie swojego zdrowia ( badania na cholesterol HDL, LDL, trójglicerydy, HOMOCYSTEINA )

Cholesterol w organizmie występuje w formie związanej ze specjalnymi białkami tworząc lipoproteiny.

Stężenie wysokie HDL - cholesterolu nazywany "dobrym cholesterolem", zmniejsza ryzyko zawałów; natomiast LDL - cholesterol zwany "złym cholesterolem", zwiększa ryzyko chorób układu krążenia. Dlatego też bardzo ważne jest żeby badania robić z rozbiciem na frakcje LDL i HDL a nie tylko badanie całkowitego cholesterolu.

HDL to lipoproteiny o dużej gęstości, które transportują cholesterol do wątroby gdzie ulega on metabolizmowi i jest wydalany z żółcią .

LDL - lipoproteiny o małej gęstości krążą w naszym organizmie.

VLDL to lipoproteiny o bardzo małej gęstości są formą transportu trójglicerydów,  w skład  których wchodzą kwasy tłuszczowe - ważne źródło energii. Trójglicerydy powstają w wątrobie z dopływających do niej z krwią kwasów tłuszczowych. Jest ich dużo, gdy jemy tłusto lub, gdy kwasów tłuszczowych nie przyswajają tkanki, co zdarza się u chorych na cukrzycę. Trójglicerydy są przyczyną powstawania zakrzepów, a w konsekwencji prowadzi to do zawałów i udarów.

Istotne jest zachowanie odpowiednich proporcji między dobrym, a złym cholesterolem (LDL do HDL).

Max. poziom LDL, to 130-160 mg/L, jednocześnie stężenie trójglicerydów winno być niższe od 180 mg/L.

Granicą biologiczną, która określa zwiększone ryzyko chorób sercowo-naczyniowych jest HDL poniżej 20 % w stosunku do LDL. Jeżeli HDL stanowi np. 25% czy 35%  cholesterolu całkowitego to jest bardzo dobrze. Nawet jeżeli w tym momencie cholesterol całkowity przekracza normy dopuszczalne  z tabeli.

Podniesiony cholesterol całkowity nie stanowi większego zagrożenia. Natomiast niski cholesterol całkowity może uśpić naszą czujność bo HDL-u może być tylko np.10 %. Stanowi to zagrożenie dla naszego zdrowia i miażdżycy, ponieważ zostały zakłócone proporcje. Normy badań krwi zawsze kontroluj z tabelą norm przyjętych w danym laboratorium!!!

Odmiana tłuszczy jakimi jest frakcja trójglicerydów nie reaguje na leki, które kupujemy na podwyższony cholesterol . Wg. najnowszych badań Trójglicerydy stanowią większe zagrożenie od cholesterolu. 2/3 szkodliwych tłuszczy powstaje w wątrobie u człowieka a tylko 1/3 pochodzi z diety.

Często zapominamy o wspomaganiu leczenia wątroby a jest to jeden z najważniejszych czynników. Tłuszcze powstają również z węglowodanów. W granicach 12-18 % jest wykorzystywane na energie potrzebną do życia resztę wątroba przerabia na tłuszcze. Tak więc widzimy że walka z tłuszczami to nie tylko dieta i  nie tylko leki obniżające cholesterol. Jest to złożony problem i  przy połączeniu wszystkich składowych, możemy liczyć na trwałą poprawę  i ochronę naszych naczyń krwionośnych i serca. Pamiętajmy, że udar mózgu często jest większym problemem dla domowników niż osoby chorej.

Jak możemy sobie z tym poradzić, jakie preparaty stosować (linki)?

 • Liver Aid -  składniki poprawiające pracę wątroby, pomocne przy stłuszczeniu wątroby, marskości, nowotworach, pozytywnie wpływa na pracę wątroby, preparat naturalny, wspomaga obniżyć "zły"cholesterol.
 • Cholestone  - reguluje gospodarką tłuszczową w organizmie, wspomaga układ krążenia pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi, preparat z naturalnych składników. 
 • Omega 3, - nienasycone kwasy tłuszczowe pochodzące z ryby z naturalna witamminą E. Omega 3 obniża krzepliwość krwi oraz działa przeciwzapalnie,
 • Triple Potency-Lecithin -  działa jak emulgator tłuszczy, czyli duże krople tłuszczu rozbija na bardzo drobne kropelki, a to ułatwia wydalanie tłuszczy  z organizmu. Lecytyna powoduje również, że żółć staje się bardziej płynna i powstaje o wiele mniej kamieni a nawet je rozpuszcza.

IMar&Med
Iwona Andrys

71-220 Szczecin
ul.Koralowa 5

tel./fax +48 91 439 18 99
tel. +48 604 47 77 76

e-mail: biuro@imarmed.pl

Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność Firmy IMar&Med, Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita® International. Wyżej wymieniony Niezależny Dystrybutor ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita® International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za taką witrynę. Produkty w ofercie CaliVita®, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.